Na obisku v Ribnici

V mesecu novembru smo učenci 4. in 5. razreda obiskali Ribnico. Spoznavali smo zgodovino mesta in si ogledali razstavo Boj krvavi zoper čarovniško zalego v grajskem stolpu ribniškega gradu. Izvedeli smo, kako so potekali čarovniški procesi na Slovenskem in kar malo prestrašeno opazovali razstavljene mučilne naprave.

 

Obisk smo zaključili v Rokodelskem centru Ribnica. Ob razstavi smo spoznavali tradicijo suhorobarstva in lončarstva. Preizkusili pa smo se tudi v pletenju košaric iz leskovih viter in vrbovega šibja. Na delavnici smo zelo uživali in s ponosom odnesli domov vsak svojo košarico, ki smo jo izdelali ob mentorstvu prijaznih rokodelcev, ki svoje znanje predajajo tudi otrokom. Kdo ve, morda pa je kdo v pletarstvu odkril svoj novi hobi?

Helena Šivec, učiteljica 4. razreda

DOSTOPNOST