BEREMO SKUPAJ

NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2022
V ZNAMENJU BRANJA IN GIBANJA

»V okviru NMSB 2022, ki je potekal od 8. septembra do 9. oktobra 2022, smo posebno pozornost namenili branju in gibanju. Izhodišče je misel irskega pisatelja in politika Richarda Steela (1672–1729), ki poudarja povezanost med umom in telesom, med gibanjem, športom in duševnim razvojem:
»Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«« (BZ Slovenije)

Na naši šoli smo združili branje z dnevom zlatih knjig, ki je bil 17. septembra. Pod okriljem Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS in donatorjev smo prvošolcem razdelili darilne slikanice Ide Mlakar Černič Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib.

Po skupnem uvodu smo se razvrstili po razredih in skupinah po telovadnici in celo šolsko uro brali.

Zapisala in fotografirala: knjižničarka Martina Kočevar

DOSTOPNOST