NADOMESTNI TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 11. JUNIJ 2021

NADOMESTNI TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – JUNIJ 2021

11. junija 2021 smo na naši šoli in v vrtcu izvedli nadomestni Tradicionalni slovenski zajtrk.

Ker tradicionalnega slovenskega zajtrka v novembru 2020, ob dnevu slovenske hrane, zaradi epidemioloških razmer nismo mogli izvesti na način, da bi otroci lahko pojedli zajtrk, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano predlagalo 11. junij 2021 za izvedbo nadomestnega slovenskega zajtrka.

Zaradi epidemije in ukrepov NIJZ zajtrka na način, kot smo ga izvajali v preteklih letih, nismo mogli izvesti. Zajtrk so učenci pojedli v učilnicah na začetku prve šolske ure. Zajtrk ni bil nadomestek dopoldanske šolske malice.

S projektom smo želeli spodbuditi uživanje lokalne hrane, zdravega načina prehranjevanja in skrbi za okolje.

Za zajtrk je bilo učencem ponujeno mleko, ajdov kruh z orehi, maslo, med in jabolko. Živila so bila slovenskega izvora, nekatera lokalno pridelana:

BLOŠKI MED – Rajko Anzeljc, Nova vas

DOMAČE MLEKO – Kmetija Premrov, Glina

JABOLKA – Dobavitelj Loa d.o.o, Cerknica

BIO KRUH – Ekološka pekarna Nonina Špajza, Žirovnica

DOMAČE MASLO – Kmetija Biodobrote, Postojna

Jana Benčina, organizatorka šolske prehrane

DOSTOPNOST