EKO DAN – NARAVA RAZVAJA ČUTILA IN TELO

Dan Zdrave šole

Glede na to, da je rdeča nit Zdrave šole duševno zdravje, prehrana, gibanje, smo na naši šoli organizirali prav poseben dan v katerem smo združili vse tri vidike rdeče niti. Posvetili smo se duševnemu zdravju, saj smo raziskovali naravo, se v njej družili in krepili našo socialno povezanost, ter se tudi dobro razgibali. Raziskovali smo zdravilne rastline, izdelali zdravilne kreme in ostale pripomočke, s katerimi na naraven način krepimo in izboljšamo naše zdravje. Spoznali smo tudi pomen zdrave hrane in uživali domača jabolka ter različne doma pripravljene sokove. Kuhali smo marmelado iz sliv, pripravljali domačo vegeto, celo »ajmoht« smo skuhali iz domačih povrtnin in bil je odličen. Še veliko različnih dejavnosti je popestrilo naš dan. Zaključili pa smo dan z druženjem na igrišču, kjer smo imeli tekmovanje v spretnosti premagovanja ovir. Nagrajenci pa so se posladkali z domačimi jabolki.

Oglejte si jih s klikom na DOGODKI (desna stran spletne strani)

DOSTOPNOST