BODI UMETNIK “IGRAJ SE Z MANO”

V letošnjem šolskem letu smo se udeležili 17. mednarodnega likovnega natečaja Bodi umetnik ´Igraj se z mano´. Gre za mednarodni likovni natečaj z razstavo likovnih del po številnih lokacijah po Sloveniji in tujini. Natečaj je bil letos posvečen dvema temama: Različni smo in Igraj se z mano.

Izbor je pripravila Nina Popič – kustosinja razstave »Igraj se z mano« iz Koroške galerije likovnih umetnosti.

Na letošnji natečaj je prispelo preko 5.800 likovnih del iz 9 različnih držav (Slovenija, Hrvaška, Srbija, Severna Makedonija, Slovaška, Ukrajina, Irska, Kanada, Španija).

Med vsemi poslanimi deli sta bila iz naše šole izbrana dva sodelujoča učenca. V okviru teme Različni smo, je učenka 6. razreda, Neli Ožbolt, svoje delo poimenovala Različni smo, pod mentorstvom učiteljice Ester Palinkaš. Luka Anzeljc, učenec 3. razreda, pa je v okviru teme Igraj se z mano, svoje delo poimenoval Rad igram harmoniko, pod mentorstvom učiteljice Tine Zobec Pirnat.

Njuna dela bodo od 13. 3. 2024 razstavljena v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu.

Iskrene čestitke umetnikoma.

Mentorici: Tina Zobec Pirnat in Ester Palinkaš