DROBTINICA… MALO, JE VELIKO

ZAHVALA!

V petek, 18. 10. 2019, smo pred trgovino v Novi vasi že osmo leto zapored izvedli humanitarno akcijo DROBTINICA, s katero smo uspeli zbrati rekordnih 810,14 evrov, ki jih bomo porabili za učence naše šole.

Pri izvedbi Drobtinice so sodelovali:

• vodja humanitarne akcije Ksenija Brus,
  • učenci 4. razreda OŠ Toneta Šraja Aljoše, Nova vas pod vodstvom učiteljice Helene Šivec in gospe Marije Jakopin,
  • prostovoljci organizacije Rdečega križa (Marica Zgonc, Mojca Jernejčič, Nina Jerič) ter podjetje Mercator,
  • članice sekcije bloških gospodinj Zarja,
  • gospa Pia Pakiž,
  • gospa Tanja Žele z delavnico papirnatega cvetja,
  • gospa Tina Svetek z delavnico krem in mila,
  • učiteljica Damjana Ožbolt in učenke ter učenci, ki so se udeležili delavnic,
  • gospa Jana Benčina z učenci pri izbirnem predmetu SPH,
  • gospod Vinko Otoničar,
  • Avtoprevozništvo Vojko Klančar
  • zaposleni na OŠ Toneta Šraja Aljoše, Nova vas (Milena Mišič, Maja Brancelj, Alma Kandare, Pavla Ponikvar, Dagmar Korošec, Vesna Zbačnik, Jana Benčina, Barbara Širaj, Jerneja Kovšca, Helena Truden)
  • in drugi občani ter

Za vse pripravljeno in dobro voljo pri delu se prav vsem iskreno zahvaljujemo. Preživeli smo prijeten mesec v pripravah na petkovo izvedbo in tudi lep dan, ko smo lahko na stojnici poklepetali z obiskovalci in jim predstavili naše delo. Hvala tudi vodstvu naše šole, gospe ravnateljici Mileni Mišič, ki nam je omogočila, da lahko sodelujemo znotraj tega projekta in nas spodbuja pri našem delu.

Predvsem pa gre zahvala tudi vsem, ki ste našo stojnico obiskali in prispevali svoj delež k uresničitvi naših želja, da bi vam bili naši izdelki všeč in bi si jih želeli imeti.

Na ta dan je potekalo tudi žrebanje nagrajencev, ki so sodelovali v nagradni igri Drobtinica. Dobrote s stojnice so prejeli trije učenci. To so Marijana Marolt, Izadora Bajželj in Blaž Lah Majkić.

Jesen nam je postregla z mavrico toplih barv, Drobtinica pa nas je obdarila z mavrico prijetnih občutij.

Obljubimo, da se bomo trudili še naprej in vas navduševali z izvirnimi idejami, ki bodo bogatile našo stojnico v prihodnjih letih.

Še enkrat najlepša hvala za vaše sodelovanje in nasvidenje naslednje šolsko leto.

Mentorica Ksenija Brus